Jak co roku, w jeden z grudniowych weekendów, budynek ZS w Chróścinie zapełnił się członkami szkolnej społeczności oraz przybyłymi gośćmi. Tradycyjnie już zorganizowany został świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy. Na sali gimnastycznej stanęły kiermaszowe stoiska z pysznymi wypiekami, żurkiem w chlebie, swojskim smalcem, stroikami, świątecznymi ozdobami i kartkami oraz książkami. Pierwszym punktem imprezy były występy uczniów – przez ponad godzinę mała sala gimnastyczna rozbrzmiewała śpiewem, muzyką i gwarem. Licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła oklasków dla szkolnych muzyków, śpiewaków i aktorów. Po części artystycznej przyszedł czas na przedświąteczne zakupy. Nie przypominały one jednak pełnego napięcia i negatywnych emocji biegania po supermarketach... tu na twarzach gościł uśmiech, radość i ciepło. Zamiast kłótni słychać było życzliwe pozdrowienia, przy stolikach rodzinne i sąsiedzkie rozmowy, a wokół rozchodził się zapach igliwia i przygotowanych specjałów. Ta atmosfera sprawiała, że każdy z uczestników kiermaszu mógł naprawdę poczuć magię zbliżających się świąt.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły, Uczniom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, iż ta uroczystość przebiegła w tak wspaniałej i prawie rodzinnej atmosferze.
Rozśpiewane Mikołajki z PCK. Na kiermaszu można sie było zaopatrzyć w piękne stroiki. Przy stole był czas na rozmowy... również te o szkole. Pyszne wypieki znikały w mgnieniu oka.