Nowi członkowie szkolnej społeczności.20.10.2018r. w naszej szkole odbyła się szczególnie wyczekiwana przez najmłodszych uczniów uroczystość, podczas której pierwszoklasiści ogłosili społeczności, że są gotowi na podjęcie obowiązków związanych z nauką  i swoją postawą chcą godnie  reprezentować  szkołę. W święcie wzięli udział: pan dyrektor Krystian Iwański, wychowawczyni grupy z przedszkola pani Łucja Sawka, licznie zgromadzeni rodzice,  uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej  wraz z wychowawczyniami oraz przedstawiciele klasy VIII i III gimnazjum. Uroczystość przebiegała w dwóch częściach. Na początku klasy zaprezentowały się od strony Poloneza czas zacząć...artystycznej. Były wesołe piosenki, tańce i  Polonez w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, którzy w tak doniosły sposób rozpoczęli szkolną  przygodę. Tradycją naszej placówki jest prezentowanie,  w przepięknym stylu,  narodowego tańca przez absolwentów podczas Komersu. Jestem przekonana, że za osiem lat z równie dużym wzruszeniem będziemy patrzyli, już wtedy na młodzież, która  tym tańcem zamknie ważny etap w życiu i radośnie, z odwagą rozpocznie kolejną edukacyjną podróż. W drugiej części byliśmy świadkami ślubowania przy sztandarze szkoły. Dzieci z dumą podchodziły do pana dyrektora, który dokonywał aktu pasowania. Na zakończenie najstarsi uczniowie naszej szkoły  serdecznie  powitaliŚlubowanie. pierwszaków w gronie społeczności, oferując im swoją  pomoc i troskę  oraz wręczyli słodkie upominki, wywołując kolejne uśmiechy na twarzach. Ten dzień obfitował w miłe niespodzianki. Bohaterowie tego święta otrzymali również pamiątkowe prezenty od pań wychowawczyń z przedszkola oraz dyplomy od szkolnej wychowawczyni  Wiesławy  Cieśli. Pragnę podziękować  wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy swoim udziałem i pomocą przyczynili się do stworzenia ceremonii pełnej wzniosłości, radości i wzruszenia.