11 listopada mieszkańcy naszej gminy spotkają się po raz trzeci przy pomniku w Ciepielowicach, by świętować obchody 92 rocznicy odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpocznie Msza św., która odbędzie się w budynku świetlicy wiejskiej w Ciepielowicach. Po części oficjalnej, spod pomnika w Ciepielowicach wystartuje "III Bieg Niepodległości". Uczestnicy rywalizować będą w 8 kategoriach wiekowych. Zmierzą się na dystansach 850-3400m.
W kategoriach: "szkoła podstawowa" i "gimnazjum" będą brać udział jedynie uczniowie ze szkół z terenu Gminy Dąbrowa. Rekrutację prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego. Z kolei kategoria open ma charakter otwarty. Dla uczestników w tej kategorii zapisy prowadzi Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie pod nr tel. 77 464 10 10 w. 221. Zgłaszać można się również osobiście w biurze zawodów, na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego biegu.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Wójta Gminy Dąbrowa.

Plan obchodów Dnia Niepodległości w gminie Dąbrowa:

9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny (świetlica wiejska w Ciepielowicach, ul. Długa 18a)

10.30 Początek uroczystości pod Pomnikiem w Ciepielowicach
• Hymn
• Przemówienie Przewodniczącego Rady Gminy Dąbrowa
• Przemówienie Wójta Gminy Dąbrowa
• Krótki program artystyczny przygotowany przez PG w Żelaznej
• Złożenie kwiatów pod obeliskiem
11.00 III Bieg Niepodległości - biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych
14.15 Zakończenie uroczystości

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU, ALE TEŻ I KIBICOWANIA NASZYM UCZNIOM!