Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Chróścinie realizujący projekt edukacyjny pt. „Ferie w szkole na sportowo” przeprowadzili w dniach 14-18 lutego 2011r. zajęcia ruchowe dla wszystkich uczniów klas PSP i PG. W poniedziałek odbyła się „Spartakiada Mixów”, czyli zmagania walentynkowe w parach. Następnego dnia zorganizowano spartakiadę sportową dla uczniów z klas I-III PSP. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły biorąc udział w konkurencjach indywidualnych oraz w grach zespołowych.
W środę odbyły się zajęcia dla wszystkich chętnych uczniów z gimnazjum, a w czwartek dla klas IV-VI. Pod koniec tygodnia zorganizowano gry i zabawy dla najmłodszych. Wszyscy otrzymali upominki oraz soczki, które ufundowała dzieciom firma VENDICO z Opola.

Wszystkie konkurencje dostarczały wiele radości i pozytywnych emocji.  Może te ferie, to dla niektórych początek kariery sportowej w stylu Marcina Gortata.

Dzięki firmie VENDICO z Opola wszyscy uczestnicy projektu edukacyjnego mogli wzmocnić swoje nadwątlone konkurencjami sportowymi siły pysznymi soczkami, oraz otrzymać drobne upominki.