📌11 listopada 2020r. przypada 102. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱.
📌Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.
📌W związku z epidemią i zaleceniami Rządu RP nie możemy, jak co roku, zorganizować uroczystości patriotycznych w szerokim wymiarze, jak zawsze to czyniliśmy. Jednakże uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Chróścinie wykonali przepiękne kartki urodzinowe dla Polski J.
⚪️🔴Zachęcamy wszystkich do uczczenia Święta przez wywieszenie flagi państwowej 🇵🇱 , przyłączenia się do akcji „Niepodległa do hymnu” , aby w tym szczególnym dniu zaśpiewać w naszych domach, na balkonach czy podwórkach „Mazurka Dąbrowskiego” 🎶.
⬜️🟥Ponadto bezpieczne świętowanie to także udział w wydarzeniach kulturalnych online. Skontaktujmy się z naszymi bliskimi (telefonicznie lub listownie). Nie zapomnijmy sprawdzić, czy ktoś z naszych sąsiadów nie potrzebuje pomocy, bo czasami wystarczy trochę życzliwości i rozmowa🤍❤️ .

📌Galerię kartek urodzinowych dla Polski można podziwiać na FB.