Jeśli coś Państwa martwi, niepokoi,

Waszemu Dziecku lub Komuś dzieje się krzywda,
mają Państwo pomysł na naszą szkołę,

można  napisać do nas i wrzucić swój list do naszej anonimowej skrzynki zaufania.
Znajdą ją Państwo przy wejściu do szkoły.Dzięki sygnałom, jakie dostaniemy jesteśmy w stanie zareagować,

liczy się dla nas przede wszystkim bezpieczeństwo.

Pamiętaj! Każde zgłoszenie jest anonimowe to znaczy, że jest objęte dyskrecją.
Dzięki wspólnym działaniom, nasza szkoła będzie miejscem przyjaznym i atrakcyjnym dla każdego.

Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży
oraz ich opiekunów.

Informuję, że od 1 października 2019 r. została uruchomiona całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele oraz pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Wszystkie działania będą realizowane bezpłatnie i anonimowo. Porady udzielane będą przez telefon, czat i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

                                                                                                                                                                  Renata Planert-PalakCentrum Dietetyczne Online

Zadaniem szkoły jest również kształtowanie postaw proekologicznych uczniów, w tym ugruntowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu się. Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl  zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje   o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin i szkół.

W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia powstało również Centrum Dietetyczne Online (CDO), czyli bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową www.poradnia.ncez.pl .

Za pośrednictwem CDO każda osoba może skorzystać z profesjonalnej konsultacji dietetycznej. W konsultacjach mogą brać udział również Rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom prawidłowy sposób odżywiania, zmienić niewłaściwe nawyki czy zastosować dietoterapię w przypadku nadwagi czy otyłości.