Prace naszych małych artystów.W ciągu roku szkolnego, podczas zajęć świetlicowych „Tańcowała igła z nitką”, chętni uczniowie Prace naszych młodych artystów.poznali podstawy szycia, wyszywania oraz szydełkowania. Na szczególne wyróżnienie za systematyczność i ogromną cierpliwość zasłużyły: Natalia Bauman, Martyna Piekorz, Paulina Wiench, Lila Robaczyńska, Bianka Kacuba i Vanessa Jandryasek. Gratuluję! Na zdjęciach, niektóre wytwory tych osób (więcej zdjęć na szkolnym facebooku).

Zapraszamy na scenę.Pierwszego dnia wiosny, w PSP w Chróścinie,  odbył się II Przegląd Talentów Świetlicowych. Wśród zaproszonych gości byli: wicedyrektor szkoły, nauczyciele, wychowawcy, rodzice, dziadkowie  oraz koleżanki i koledzy, także ze starszych klas. Konferansjerem był uczeń klasy 2a. Swoje talenty zaprezentowało ponad 30 osób. Były to : śpiew, taniec, gra na trąbce, pokaz iluzji z użyciem kart do gry, recytacje wierszy w języku niemieckim oraz wiedza geograficzna dotycząca Europy. Ci, którzy mają talent plastyczny, wykonali zaproszenia dla Nasze super!!! talenty.gości i wszystkie elementy dekoracji przygotowanej na tę imprezę.  Kolekcję prac plastycznych oraz wyszywanie i szydełkowanie wyeksponowano na korytarzu szkolnym, na dużej tablicy. Wszyscy uczestnicy byli najlepsi i wszyscy otrzymali nagrody, bo chodziło o to, aby się wspólnie dobrze bawić. Świetlica, to szczególne miejsce w szkole, gdzie dzieci po kilku godzinach wysiłku umysłowego podczas lekcji, powinny mieć zapewnione nie tylko bezpieczeństwo, ale też odpoczynek i zabawę w grupie rówieśniczej. II edycja imprezy pokazała, że grupa świetlicowa jest zintegrowana, radosna i szczęśliwa, a za rok, będzie jeszcze więcej uczestników prezentujących swoje talenty, bo już teraz, dzieci zaczęły planować i snuć  marzenia.

ZaproszenieUbiegłoroczne Świetlicowe Talenty.
Dnia 21 III 2019 roku o godzinie 13:30 w sali kolumnowej, odbędzie się II Przegląd Talentów Świetlicowych
PSP w Chróścinie.
Zapraszamy chętne dzieci do zaprezentowania swoich „talentów” – śpiew, taniec, gra na instrumencie, gimnastyka, sztuki walki, malowanie, rysowanie, recytacja. Rodziców,  prosimy o pomoc i wsparcie „młodych talentów” – przygotowanie podkładu muzycznego do piosenki lub tańca, odpowiedniego stroju ...
Na widownię, do podziwiania i oklaskiwania uczestników, zapraszamy wszystkich uczniów zapisanych do świetlicy oraz bliższą i dalszą rodzinkę  występującego dziecka.

Prace uczniów.Dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych przygotowały niezwykły prezent. Jak im się to udało... oto odpowiedź:
Z okazji Dnia Nauczyciela
„tańcowały igły z nitkami”,
aż wyszyły piękne kwiatki i serduszka
na kartkach z życzeniami.

Twórcy i ich dzieło.Najsłynniejszą marionetką jest Pinokio, chłopiec wystrugany z kawałka drewna. Nasza marionetka nie ma ludzkich kształtów, nie powstała z drewna, ale tak jak Pinokio ma szansę na teatralną karierę. Olek Grzybek, Jaś Brzuśnian i Wojtek Malcharczyk to trzecioklasiści przed którymi narzędzia nie mają tajemnic. Każdy z nich ma w domu mały warsztat, w którym spędza każdą wolną chwilę. Połączyli swoje talenty, by stworzyć lalkę na konkurs ogłoszony przez Mechanizm działa!Opolski Teatr Lalki i Aktora. I tak z pudełek, żyłki, listewek i skorupek orzechów rosnących koło szkoły powstał najprawdziwszy smok! Chłopcy podeszli do zadania bardzo odpowiedzialnie i ambitnie. Sami wymyślili lalkę, przynieśli narzędzia i farby potrzebne do jej przygotowania, malowali, kleili, cięli… Wybrali jedną z najtrudniejszych technik lalkowych. Marionetka za pomocą sznurków powinna się poruszać. Trzeba więc wykonać ją tak, by było to możliwe. Nasz smok potrafi fruwać (za jednym pociągnięciem żyłki oba skrzydła falują jak na wietrze), otwiera też paszczę w której trzyma... rycerza, który przegrał bajkową batalię z bestią. Nasze serca zdobył natychmiast po powstaniu, teraz musi podbić serca jurorów oceniających lalki. Czekamy na wyniki, choć dobrze wiemy, że nie trofea są tu ważne, a fakt, że chłopcy wykorzystali swoje umiejętności, pobawili się i lepiej poznali.

Nasze utalentowane dzieci.Świetlica szkolna to miejsce wszechstronnego rozwoju uczniów. To tu uczą się nawiązywania prawidłowych relacji społecznych, gospodarowania wolnym czasem, rozwiązywania konfliktów, odrabiają prace domowe, rozwijają talenty. A talentów naszym najmłodszym nie brakuje. Część z nich zobaczyć można było w czasie I Wiosennego Przeglądu Talentów. Ci, którzy pochwalić się mogą zdolnościami plastycznymi, zadbali o zaproszenia dla gości, plakaty i oprawę plastyczną przeglądu. Inni zajęli się organizacją i planowaniem całej uroczystości. Duża część dzieci dała popis swych umiejętności na scenie przed dyrekcją, nauczycielami, rodzicami, koleżankami i kolegami. Bardzo udany debiut w roli konferansjerów mają za sobą chłopcy z I b. Mimo zdenerwowania, podołali temu niełatwemu zadaniu. Śpiewom, tańcom, pokazowi magii z użyciem kart, popisom recytatorskim w języku niemieckim i pokazom taekwondo towarzyszyły wystawy prac plastycznych – ceramiki i wesołych stworków wykonanych z drucików do prac manualnych. Dzięki przeglądowi grupa dzieci uczęszczających do naszej świetlicy zintegrowała się, pokazała z innej strony. Miejmy nadzieję, że ich talenty nadal będą się rozwijać.