Turystyka rowerowa to wspaniały sposób na aktywny wypoczynek. Jedną z form promowania jej wśród młodzieży naszej gminy jest organizowany podczas wakacji, przez koło turystyczne „TRAMP – EK” działające przy ZS w Chróścinie, Krajoznawczy Rowerowy Obóz Wędrowny Absolwentów (KROWA). Od czterech lat miłośnicy dwóch kółek z Chróściny pedałują po drogach i bezdrożach, zachwycając się pięknem odwiedzanych regionów Polski i przeżywając liczne przygody.

W tym roku uczestnicy KROWY wybrali się na kilkudniową wyprawę po polsko – czeskim pograniczu. Trasa wiodła przez Nysę, Głuchołazy, Zlaté Hory, Karlovą Studánkę, aż na najwyższy szczyt Jeseników – Pradziada (1492 m.n.p.m.), który był kulminacyjnym punktem wyprawy. W drodze powrotnej absolwenci odwiedzili jeszcze Jarnołtówek, Pokrzywną, Prudnik, Białą, Tułowice, aby po przejechaniu 250 km dotrzeć do domu. Rowerowa wędrówka jak zwykle pełna była licznych atrakcji: stromych podjazdów i karkołomnych zjazdów, pięknych górskich widoków, architektonicznych perełek, kąpieli w jeziorze, jazdy w promieniach słońca i ulewnym deszczu, biwakowania w namiocie i górskim schronisku, jednym słowem wszystkiego co sprawia, że rower może być wielką szansą na przeżycie niezapomnianej turystycznej przygody.

Za chwilę ruszamy. 40 km za nami - Nysa. Namiotowa rzeczywistość. Niezapomniana przygoda z turystycznym grillem. Samochodem po jeziorze. Niestety, tu też trzeba pedałować. Na granicy. Pradziad zdobyty. Uczestnicy KROWY gęsiego. Spotkanie z czeską kozą. Schody do nieba. Ola i Mateusz - nasza rajdowa para. Opiekun usuwał wszystkie przeszkody na trasie. Po wysiłku... przy posiłku. Ostro pedałujemy. Za chwilę koniec tej góry. Tęcza nad Jarnołtówkiem. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.