We wrześniu i październiku, zgodnie z planem pracy na rok szkolny 2012/13, w ramach programu Comenius przeprowadzono Konkurs Fotograficzny "Atrakcje przyrodnicze mojego regionu". Do organizatorów wpłynęło bardzo dużo ciekawych fotograficznie prac. Najlepsze z nich zaprezentowano na wystawie przygotowanej na szkolnym korytarzu. Po zakończeniu wystawy prace zostaną przesłane partnerowi z Turcji.

Wystawa prac na szkolnym korytarzu. Wystawa to kolejne działanie zrealizowane w ramach Comeniusa. 13 najciekawszych prac.

Jednym z zadań w ramach realizacji projektu Comenius było przeprowadzenie konkursu plastycznego zatytułowanego "W świecie bajki". Konkurs skierowany był do starszych i mlodszych, do wszystkich uczniów naszej szkoły, a polegał na wykonaniu dowolną techniką ilustracji do bajki "Calineczka", która wygrała w plebiscycie na ulubioną bajkę wśród naszych dzieci.

W listopadzie przeprowadzono konkurs na logo projektu. pierwsze miejsce zajęła zajęła praca z Turcji Fryza Arife Özalp. Trzy inne otrzymały wyróżnienia. Oto ich autorzy: Michał Czaplicki, Dominik Dusza, Bartosz Lukowski.

Zwycięska praca. Propozycja logo Michała Czaplickiego. Druga z propozycji Michała.  Projekt logo Bartosza Lukowskiego. Druga z propozycji Bartka. Projekt logo Dominika Duszy.