Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały  naszą szkołę. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

Mój kochany miś.Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, ale były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia niedźwiadka, którego w 1902 roku postrzelił jeden z towarzyszy prezydenta. Gdy ten zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Świadek tego zdarzenia uwiecznił historię na komiksowym rysunku i opublikował w waszyngtońskiej gazecie. Producenci zabaMały miś - duża radość.wek podchwycili tę historyjkę i nazwali misia „Teddy Bear”. Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, ustanowiony został w setną rocznicę powstania maskotki, czyli w 2002 roku. Także w naszej szkole uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem -  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielSłodkie misie.one itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. W tym dniu edukacja odbywała się z udziałem pluszowych misiów.  Dzieci liczyły, porównywały, klasyfikowały wg wybranych kryteriów swoje misie. Urządziły „misiowy teatrzyk” z wykonanych pacynek. Śpiewały, tańczyły    i  doskonale się bawiły. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom   i możliwość zabawy z pluszakiem. Na koniec  zajęć na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez panią Joasię- mamę jednej z uczennic.