Wiedzę można zdobywać na wiele sposobów. Jednym z nich jest udział w lekcjach z wykorzystaniem metod aktywnych. Stosowanie ich na zajęciach rozbudza zainteresowania, każdemu uczniowi daje możliwość uczestniczenia w procesie dydaktycznym, ułatwia przyswajanie wiedzy, wspomaga w dążeniu do sukcesu.

Lekcje tego typu są przez uczniów odbierane bardzo pozytywnie...jak bardzo???... można się było o tym przekonać na lekcji geografii dotyczącej krajów azjatyckich. Wspaniałe stroje, przygotowane oryginalne potrawy, liczne „gadżety” i ciekawostki, a przede wszystkim ogromna wiedza o środowisku przyrodniczym, kulturze, gospodarce, atrakcjach turystycznych Chin, Japonii, Indii czy krajów Bliskiego Wschodu były niezaprzeczalnym dowodem na to, że metody oparte na działaniu ucznia mogą być doskonałym sposobem na zwiększenie skuteczności nauczania i uczenia się.

Ekspertki z zakresu wiedzy o Chinach. Tajemnicze kobiety z Bliskiego Wschodu. Piękne gejsze z Japoni. Powiało egzotyką - Indie. Azja? - wiemy już (prawie) wszystko!