Prace uczniów.Dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych przygotowały niezwykły prezent. Jak im się to udało... oto odpowiedź:
Z okazji Dnia Nauczyciela
„tańcowały igły z nitkami”,
aż wyszyły piękne kwiatki i serduszka
na kartkach z życzeniami.

Twórcy i ich dzieło.Najsłynniejszą marionetką jest Pinokio, chłopiec wystrugany z kawałka drewna. Nasza marionetka nie ma ludzkich kształtów, nie powstała z drewna, ale tak jak Pinokio ma szansę na teatralną karierę. Olek Grzybek, Jaś Brzuśnian i Wojtek Malcharczyk to trzecioklasiści przed którymi narzędzia nie mają tajemnic. Każdy z nich ma w domu mały warsztat, w którym spędza każdą wolną chwilę. Połączyli swoje talenty, by stworzyć lalkę na konkurs ogłoszony przez Mechanizm działa!Opolski Teatr Lalki i Aktora. I tak z pudełek, żyłki, listewek i skorupek orzechów rosnących koło szkoły powstał najprawdziwszy smok! Chłopcy podeszli do zadania bardzo odpowiedzialnie i ambitnie. Sami wymyślili lalkę, przynieśli narzędzia i farby potrzebne do jej przygotowania, malowali, kleili, cięli… Wybrali jedną z najtrudniejszych technik lalkowych. Marionetka za pomocą sznurków powinna się poruszać. Trzeba więc wykonać ją tak, by było to możliwe. Nasz smok potrafi fruwać (za jednym pociągnięciem żyłki oba skrzydła falują jak na wietrze), otwiera też paszczę w której trzyma... rycerza, który przegrał bajkową batalię z bestią. Nasze serca zdobył natychmiast po powstaniu, teraz musi podbić serca jurorów oceniających lalki. Czekamy na wyniki, choć dobrze wiemy, że nie trofea są tu ważne, a fakt, że chłopcy wykorzystali swoje umiejętności, pobawili się i lepiej poznali.

Nasze utalentowane dzieci.Świetlica szkolna to miejsce wszechstronnego rozwoju uczniów. To tu uczą się nawiązywania prawidłowych relacji społecznych, gospodarowania wolnym czasem, rozwiązywania konfliktów, odrabiają prace domowe, rozwijają talenty. A talentów naszym najmłodszym nie brakuje. Część z nich zobaczyć można było w czasie I Wiosennego Przeglądu Talentów. Ci, którzy pochwalić się mogą zdolnościami plastycznymi, zadbali o zaproszenia dla gości, plakaty i oprawę plastyczną przeglądu. Inni zajęli się organizacją i planowaniem całej uroczystości. Duża część dzieci dała popis swych umiejętności na scenie przed dyrekcją, nauczycielami, rodzicami, koleżankami i kolegami. Bardzo udany debiut w roli konferansjerów mają za sobą chłopcy z I b. Mimo zdenerwowania, podołali temu niełatwemu zadaniu. Śpiewom, tańcom, pokazowi magii z użyciem kart, popisom recytatorskim w języku niemieckim i pokazom taekwondo towarzyszyły wystawy prac plastycznych – ceramiki i wesołych stworków wykonanych z drucików do prac manualnych. Dzięki przeglądowi grupa dzieci uczęszczających do naszej świetlicy zintegrowała się, pokazała z innej strony. Miejmy nadzieję, że ich talenty nadal będą się rozwijać.

INFORMACJA DOTYCZĄCA ŚWIETLICY
Świetlica czynna w godz. 6.30 - 17.00

INFORMACJA DOTYCZĄCA OBIADÓW
W związku z koniecznością dokonywania, w ustalonych terminach, wpłat za obiady na konto bankowe, z którego realizowane są zakupy do szkolnej stołówki, prosimy o terminowe opłacanie obiadów (u p. Aleksandry Homendy).
Podczas wykonywania barwnych prac o wiośnie, dzieci ułożyły również rymowankę:Prace uczniów.
Wiosna radosna
do nas zawitała,
świeżą zieleń i kwiaty
wokół rozsypała.
Wiosennie...Marzec, Marzec pięknie się wystroił... w wiosenne kwiaty,  dedykowane wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet. Nieograniczona wyobraźnia dziecięca i sprawne ręce stworzyły różnorodne bukiety kwiatów, które zachwycają doborem kolorów oraz estetyką wykonania.
Natomiast ... i świątecznie.z okazji Świąt Wielkanocnych, dzieci w świetlicy wykonały przepiękne kartki  - technika quilling. Zwijanie pasków papieru, klejenie i tworzenie odpowiednich kształtów wymagało dużo cierpliwości oraz  precyzji i estetyki wykonania. Zręczne paluszki  dzieci wykonały piękne i niepowtarzalne kartki wielkanocne,  które z najlepszymi życzeniami  zabiorą do domu ,  wręczą Dyrektorowi i pracownikom szkoły.  WESOŁEGO ALLELUJA!